W Rajdzie Korsyki prowadzi Elfyn Evans

, Sławomir Herman
W Rajdzie Korsyki prowadzi Elfyn Evans

Elfyn Evans z pilotem Scottem Martinem  zwyciężyli na trzech z 6 odcinków specjalnych pierwszego dnia rywalizacji w Rajdzie Korsyki. Piątek nie był szczęśliwy dla Krisa Meeke, Sebastiena Loeba i Łukasza Pieniążka. Każdy z nich miał kłopoty na trasie. Na koniec dnia udało im się wspiąć w klasyfikacji generalnej, ale Anglik jest 16 i traci do lidera 3 minuty i 45 sekund. Francuz jest 8, ale jego starta wynosi 2 minuty i 27 sekund. Łukasz Pieniążek uszkodził zawieszenie na pierwszym odcinku specjalnym, ale udało mu się kontynuować rywalizację.

To nie był łatwy dzień dla żadnej z załóg. Elfyn Evans prowadzący w klasyfikacji generalnej narzekał na blokowanie go na trasie przez Krisa Meeke i utratę cennych sekund. Na szczęście udało mu się utrzymać fotel lidera rajdu. W Toyocie Yaris WRC Otta Tanaka wystąpił problem z amortyzatorem. Latvala nie miał natomiast tempa mówiąc na mecie, że tylko jeden odcinek udało mu się pokonać bezproblemowo.

Trudną sytuację mają kierowcy Citroenow C3 WRC. Sebastien Ogier walczy podczas pokonywania zakrętów, a Esapekka Lappi twierdzi, że nie ma prędkości.

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maćkiem Szczepaniakiem debiutujący w VW Polo GTI R5 i rywalizujący w WRC 2 dzień ukończyli na 5 pozycji. Do 3 miejsca brakuje im tylko 28 sekund.

Jutro kierowcy mają do pokonania 6 odcinków specjalnych. Najdłuższa próba rajdu Castagniccia ma 47 kilometrów. Jej drugi przejazd zakończy sobotnią rywalizację. To właśnie ten odcinek może zadecydować o końcowej klasyfikacji rajdu.

Rajd Korsyki – klasyfikacja generalna
  1. E.Evans/S.Martin (Ford Fiesta WRC) 1:09:39.6
  2. Ott Tanak/M.Jarveoja (Toyota Yaris WRC) +4,5 sek.
  3. T.Neuville/N.Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +9,8 sek.
Wygrane odcinki specjalne:
  • Elfyn Evans: 1, 4, 5,
  • Kris Meeke: 2,
  • Ott Tanak: 3,
  • Thierry Neuville: 6,

fot.redbullcontentpool