Pierwsze pole startowe dla Leclerca i Ferrari

, Sławomir Herman
Pierwsze pole startowe dla Leclerca i Ferrari

Charles Leclerc został drugim najmłodszym kierowcą, który wywalczył pierwsze pole startowe w kwalifikacjach do wyścigu Formuły 1. Tym samym barwy Ferrari posiadają dwóch zawodników, którzy zapisali się na kartach historii. W GP Bahrajnu z drugiej linii wystartuje Lewis Hamilton i Valtteri Bottas reprezentujący barwy Mercedesa. Kimi Raikkonen jadący w barwach Alfa Romeo Racing ponownie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Stawkę zamykają kierowcy Williamsa: Robert Kubica i George Russell.

Warto odnotować, że kierowca Renualt Nico Hulkenberg nie awansował do Q2. Tymczasem jego nowy kolega z zespołu Daniel Ricciardo zakończył walkę o pola startowe na 11 miejscu. McLaren po zmianie dostawcy silników ponownie ma dwóch kierowców w TOP 10. Rozczarowany jest Max Verstappen z Red Bulla. Dla niego 5 miejsce i strata do lidera na poziomie 0,886 sekundy.

Bezdyskusyjnie najlepszym kierowcą w dniu dzisiejszym był Charles Leclerc, który w jutrzejszym wyścigu może udowodnić, że jest gwiazdą młodego pokolenia w F1.

Rozczarowany kwalifikacjami był Robert Kubica. Oczywiście nikt nie liczył na nagłą zmianę formy bolidów Williamsa, ale czarę goryczy przelała informacja o tym, że ostatnie dwa zakręty Polak przejechał niekompletnym bolidem. Z FW42 odpadł jakiś element, o którym Kubica nie chciał dokładnie mówić. Wracający w tym roku do ścigania Polak miał tylko nadzieję, że jest to część, którą zespół będzie miał na stanie.

GP Bahrajnu – kwalifikacje
  1. Charles Leclerc (Ferrari) 1:27.865
  2. Sebastian Vettel (Ferrari) +0,294 sek.
  3. Lewis Hamilton (Mercedes) +0,324 sek.

fot.facebook/ferrari