Evans stracił zwycięstwo na Power Stage

, Sławomir Herman
Evans stracił zwycięstwo na Power Stage

Ten sport potrafi być nieprzewidywalny. Kto by się spodziewał, że na ostatnim odcinku specjalnym Elfyn Evans straci zwycięstwo i spadnie na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu? Dramatyczny koniec dla jednych i szczęśliwe zakończenie dla drugich. Thierry Neuville staje na najwyższym stopniu podium i wychodzi na prowadzenie w klasyfikacji generalnej WRC kierowców. My cieszymy się ze zwycięstwa Łukasza Pieniążka i Kamila Hellera w WRC 2 PRO i 3 miejsca Kajetana Kajetanowicza z Maćkiem Szczepaniakiem w WRC 2.

W pierwszym punkcie pomiaru czasu (po 10 kilometrach) Kris Meeke tracił do Latvali aż 20 sekund, a Loeb tylko sekundę. Fin na mecie powiedział, że „to był bardzo dobry przejazd, ale priorytetem jest Power Stage”. Problem z hamulcami zgłosił Sordo. – Nie wszędzie było perfekcyjnie – mówił na mecie Evans, ale to właśnie on był najszybszy podczas otwarcia ostatecznej bitwy w Rajdzie Korsyki. Po pokonaniu prawie 32 kilometrów odcinka Eaux de Zilia Thierry Neuville stracił prowadzenie w rajdzie. Zapytany co się stało, odpowiedział, że „nie wie”. Po podsumowaniu czasów Elfyn Evans prowadził z przewagą 11,5 sekundy nad Belgiem i wydawało się, że wszystkie karty są rozdane.

Niestety na Power Stage’u nastąpił niesamowity zwrot akcji w klasyfikacji WRC. Elfyn Evans startujący ze sporą przewagą nad Neuvillem łapie kapcia i kończy rajd na ostatnim miejscu podium. Dramat załogi M-Sportu, stracone punkty i chyba ogromna gorycz, że po raz kolejny, gdy zwycięstwo było już w kieszeni tak się niestety nie stało. Maksimum punktów za PS zgarnął Kris Meeke, który był szybszy od Otta Tanaka i Teemu Suninena.  

Dla kibiców z Polski świetną informacją jest to, że Łukasz Pieniążek z Kamilem Hellerem zwyciężają w klasyfikacji WRC 2 PRO, a Kajetan Kajetanowicz z Maćkiem Szczepaniakiem po pechu Ole Christiana Veibyego wskakują na ostatnie miejsce na podium w WRC 2.

Rajd Korsyki – klasyfikacja generalna:
 1. T.Neuville/N.Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) 3:22:59.0
 2. S.Ogier/J.Ingrassia (Citroen C3 WRC) +40,3 sek.
 3. E.Evans/M.Scott (Ford Fiesta WRC) +1:06.6
Wygrane odcinki specjalne:
 • Elfyn Evans: 1,4,5,13
 • Kris Meeke: 2,10,14
 • Ott Tanak: 3,7,8,
 • Thierry Neuville: 6,11,12,
 • Dani Sordo: 9,
Klasyfikacja generalna kierowców:
 1. Thierry Neuville 82 pkt.
 2. Sebastien Ogier 80 pkt.
 3. Ott Tanak 77 pkt.
Klasyfikacja generalna zespołów:
 1. Hyundai Shell Mobis 114 pkt.
 2. Citroen Total 102 pkt.
 3. Toyota Gazoo Racing 98 pkt.
 4. M-Sport Ford 70 pkt.

fot.redbullcontentpool