Udany debiut w Rajdzie Korsyki Kajetanowicza i Pieniążka

, Sławomir Herman
Udany debiut w Rajdzie Korsyki Kajetanowicza i Pieniążka

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maćkiem Szczepaniakiem jadący Volkswagenem Polo GTI R5 ukończyli Rajd Korsyki na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w WRC 2. To dobry prognostyk przed resztą sezonu. Prowadzenie w klasie WRC 2 PRO objął Łukasz Pieniążek z Kamilem Hellerem w Fordzie Fiesta R5 z M-Sportu. To był udany weekend w wykonaniu naszych kierowców.

Po sobotnim problemie i koniecznością zmiany koła na odcinku specjalnym nic nie zapowiadało 3 miejsca Kajetanowicza. Pech kierowcy z Norwegii Ole Christiana Veiby’ego i dobra jazda na jednym z najdłuższych odcinków specjalnych rajdu spowodowały, że kierowca Lotos Rally Team wskoczył na najniższy stopień podium. To pierwsze podium Kajetanowicza w WRC 2 i 4 jego pilota Maćka Szczepaniaka. Kajetanowicz po Rajdzie Korsyki sklasyfikowany jest na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 15 punktów.

Łukasz Pieniążek startujący w klasie WRC 2 PRO zwyciężył w rajdzie i objął samodzielnie prowadzenie w tej klasie. – Cieszę się ze zdobytych punktów – mówił na mecie Pieniążek.

Rajd Korsyki - klasyfikacja generalna WRC 2
  1. F.Andolfini/S.Scattolin (Skoda Fabia R5) 3:34:28.6
  2. N.Gryazin/Y.Fedorov (Skoda Fabia R5) +3,9 sek.
  3. K.Kajetanowicz/M.Szczepaniak (VW Polo GTI R5) +2:53.3