Argentyna pechowa dla Kajetanowicza i Szczepaniaka

, Sławomir Herman
Argentyna pechowa dla Kajetanowicza i Szczepaniaka

To była pierwsza wizyta Mistrza Polski i Europy w rajdach samochodowych na tak daleko wysuniętym przyczółku Ameryki Południowej, na którym rywalizowano w kategorii WRC 2. Do pierwszego odcinka specjalnego wystartowało 6 załóg. Niestety jazda dla zespołu Lotos Rally Team zakończyła się dość wcześnie, choć zwycięstwo na drugiej próbie zapowiadało zupełnie inny przebieg wydarzeń.

3 próba została odwołana. Czwarty odcinek specjalny Santa Rosa/San Agustin o długości ponad 23 kilometrów był dla załogi Kajetan Kajetanowicz/Maciek Szczepaniak pechowy. Uszkodzone zawieszenie przerwało występ w Rajdzie Argentyny, a decyzja o wycofaniu z dalszej rywalizacji zapadła po dokładnych oględzinach Volkswagena Polo GTI R5 w serwisie.

Kajetan Kajetanowicz: - Pokonaliśmy liczne trudności i włożyliśmy wiele pracy, aby znaleźć się na tak odległym rajdzie. Już w debiucie liderowaliśmy w naszej kategorii, niestety później musieliśmy zmierzyć się z awarią i wynikającymi z niej uszkodzeniami, których nie udało się usunąć. Wierzymy, że ten problem zostanie rozwiązany przed naszym kolejnym startem. Dla mnie to trudna decyzja. Czuję jednak cały czas wsparcie naszych kibiców, za które dziękuję.

Kajto rywalizuje w tym sezonie w Mistrzostwach Świata w kategorii WRC 2. To kolejny etap w karierze kierowcy, który ma na swoim koncie tytuły Mistrza Polski i Mistrza Europy.

fot.kajto.pl