Thierry Neuville zwycięża w Rajdzie Argentyny

, Sławomir Herman

To był bardzo trudny rajd, czasami nawet przeprawowy. Na szczęście ostatniego dnia rywalizacji dopisała pogoda i kierowcy w pełni mogli skorzystać z możliwości samochodów. Nadal jednak musieli uważać na kamienie, które pogrzebały szanse Krisa Meeke na podium 6 kilometrów przed zakończeniem rajdu. Na szczęście kierowca Toyoty dojechał do mety i zajął 4 pozycję – najlepszą wśród kierowców TGR. Po raz drugi w sezonie zwyciężył Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Świetny powrót na odcinki zaliczył Andreas Mikkelsen zdobywając drugie miejsce.

Podium uzupełnili rzutem na taśmę Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC). Francuska załoga zrobiła to na Power Stage. Ogier był szybszy od Latvali o 0,1 sekundy, a Kris Meeke przegrał 3 miejsce na podium z Ogierem o 1,4 sekundy. – Drugie miejsce w tym rajdzie jest dla mnie jak wygrana – mówił na mecie Andreas Mikkelsen dla którego jest to pierwsze podium od ubiegłorocznego Rajdu Szwecji i powrót za kierownicę Hyundaia i20 Coupe WRC.

Najwięksi pechowcy to Esapekka Lappi – dachowanie na 8 odcinku specjalnym, wcześniej Fin miał już problemy ze złapanym kapciem. Na 10 odcinku specjalnym do tego grona dołączył Elfyn Evans, który bardzo mocno uderzył w ogromny kamień leżący na poboczu, uszkodził zawieszenie i zakończył swój występ. Z powodów technicznych na odcinku 14 utknął Ott Tanak i jego Yaris WRC.

Przyznano też kary dla trzech załóg za niezgodne z książką drogową pokonywanie trasy. Wymieniona trójka (Meeke/Marshall, Tanak/Jarveoja i Ostberg/Eriksen) została ukarana 10 sekundową karą. Najboleśniej odczuł to Kris Meeke, który spadł w tym momencie na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.