Dobra passa Mercedesa przerwana

, Sławomir Herman
Dobra passa Mercedesa przerwana

Przerwana passa Mercedesa przez Ferrari. Wybuch ogromnej radości w boksach czerwonych bolidów. Kanada szczęśliwa dla Sebastiana Vettela, pechowa dla Hamiltona i Bottasa. Trzeci sektor w wykonaniu Niemca był kluczowy dla osiągnięcia tak dobrego wyniku. To pierwsze pole startowe w tym sezonie dla Vettela. Niedzielny wyścig zapowiada się bardzo ekscytująco. Tym bardziej, że z drugiej linii wystartuje sympatyczny Ricciardo i Leclerc. Bottas dopiero 6.

Q1

Sentymentalny powrót Kubicy w miejsce, w którym zwyciężył jeden jedyny raz w F1. Bardzo duża strata Polaka do lidera, a nawet do kolegi z zespołu Russella. Zadziwiająco słaba postawa Sainza, który w treningach wypadał bardzo dobrze, choć w samej końcówce udało mu się wjechać do Q2. Na niecałe 5 minut do końca sesji na tor wyjechał skład Williamsa. Niestety, pomimo poprawy czasów Russell i Kubica nie awansowali do kolejnej części kwalifikacji. Pechowo zakończyła się też ta walka dla Raikkonena, Pereza i miejscowego kierowcy Lance Strolla.

Q2

Najszybciej na tor wyjechał Hamilton i Bottas. Fin miał problemy w zakręcie numer 4. Z kłopotami i bez dobrego czasu kierowca Ferrari Charles Leclerc. Temperatura asfaltu wynosi 48 stopni i jest to duży plus dla zespołu z Maranello. Czerwona flaga na koniec sesji. Wypadek Magnussena na tzw. „ścianie mistrzów”. Verstappen nie miał czasówki. Odpadają jeszcze Giovinazzi, Albon, Grosjean i Kwiat.

Q3

Ostatnia część kwalifikacji odbyła się ze sporym opóźnieniem. Pierre Gasly, kierowca zespołu Aston Martin Red Bull jako pierwszy wyjechał po przerwie na tor. Hamilton bije czasy Ferrari, poprawiając się o 0,7 sekundy. Valtteri Bottas stracił szansę na uzyskanie na zdobycie pierwszego miejsca. Mercedes Fina wpadł w poślizg. Duża niespodzianka w wykonaniu Daniego Ricciardo z Renault. 4 miejsce.

GP Kanady - kwalifikacje
  1. Sebastian Vettel (Ferrari)
  2. Lewis Hamilton (Mercedes)
  3. Charles Leclerc (Ferrari)