Formuła E - zakończenie sezonu

, Sławomir Herman
Formuła E - zakończenie sezonu

Sezon Formuły E zakończył wyścig w Stanach Zjednoczonych na ulicach Nowego Jorku. Z pierwszego miejsca startowego do wyścigu ruszało aż 10 różnych kierowców. Przed zakończeniem rywalizacji szansę na główne trofeum miało jeszcze 4 kierowców i trzy zespoły. W całym sezonie rozegrano 13 wyścigów na pięciu kontynentach. Zwyciężało w nich dziewięciu różnych zawodników z ośmiu różnych zespołów. Był to sezon pełen emocji i zwrotów akcji.

Zespół Audi Motorsport oraz ich kliencki odłam zanotowały w tym sezonie bardzo dobre wyniki. Podczas ostatniego wyścigu Luca di Grassi przebił się z 11 miejsca na starcie aż do pozycji siódmej. Zapewne pozycja byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie zepchnięcie bolidu w ogrodzenie przez kierowcę Jaguara Mitcha Evansa. Na szczęście ta sytuacja nie zmieniła końcowych wyników w tabeli.

Mając na koncie pięć zwycięstw, Audi e-tron FE05 jest najbardziej utytułowanym bolidem tego sezonu Formuły E. Kierowcy jadący tym samochodem dziesięć razy stawali na podium, raz zdobyli pole position i zdobyli w sumie osiem dodatkowych punktów za najszybsze okrążenie.

Klasyfikacja generalna kierowców Formuły E:
  1. Jean-Eric Vergne 130 pkt.
  2. Lucas di Grassi 98 pkt.
  3. Mitch Evans 87 pkt.
Klasyfikacja generalna zespołów:
  1. Techeetah 216 pkt.
  2. Audi Sport ABT 173 pkt.
  3. Envision Virgin Racing 150 pkt.