Neuville nie składa broni w Hiszpanii

, Sławomir Herman
Neuville nie składa broni w Hiszpanii

Sobotnie próby Rajdu Hiszpanii przyniosły zmianę w klasyfikacji generalnej przedostatniej w tym sezonie rundzie w WRC. Broni nie składa Thierry Neuville. Tymczasem Sebastien Ogier doskonale zdaje sobie sprawę, że dalsza walka o tytuł mistrza świata nie spoczywa w jego rękach ani samochodzie. Ott Tanak w niedzielę będzie mógł jeszcze walczyć o zwycięstwo, ale wiemy, że rajdy są nieprzewidywalne.

Meeke po 4 kilometrach odcinka złapał kapcia. To nie był jednak koniec przygód kierowcy Toyoty. Meeke zaliczył wypadek. Tymczasem Ogier nie czuł się pewnie. Otwarcie dnia dla Neuville'a. Po 9 odcinku specjalnym Latvala na mecie opowiadał, że zbyt często zmieniał biegi. Kłopoty z hamulcami miał lider w generalce – Neuville. Tak w wielkim skrócie wyglądała sobotnia rywalizacja na trasie Rajdu Hiszpanii.

Tanak dysponuje samochodem, który ma lepszą aerodynamikę. Tak mi się wydaje. Zrobię wszystko, żeby się udało dowieźć zwycięstwo do mety – opowiadał prowadzący w klasyfikacji generalnej Neuville. Tymczasem Ott Tanak coraz lepiej czuje się na odcinkach specjalnych. Dowodem na to jest ilość wygranych prób sobotniego etapu.

Rajd Hiszpanii – klasyfikacja generalna
  1. Thierry Neuville/ Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) 2:25:15.8
  2. Dani Sordo/Carlos del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) +21,5 sek.
  3. Ott Tanak/Martin Jarveoja (Toyota Yaris WRC) +24,6 sek.
Wygrane odcinki specjalne:
  • Ott Tanak: 9,10,11,12,
  • Thierry Neuville: 2,7,8,13
  • Sebastien Loeb: 3,5,6
  • Dani Sordo: 4,
  • Sebastien Ogier:1,