Strona w przebudowie. Przepraszamy za niedogodności...

Formuła 1 jest jak zepsuty cyrk

, Sławomir Herman
Formuła 1 jest jak zepsuty cyrk

Nie gasną spekulacje dotyczące przyszłości Sebastiana Vettela w zespole Ferrari. Niemiec ma ważny kontrakt do końca tego sezonu, podczas gdy jego zespołowy kolega Charles Leclerc aż do 2024 roku. W jednej z wypowiedzi Vettel podkreślił, że w toczących się rozmowach pieniądze nie są najważniejsze, Ważniejsze, jest życie. Obecna sytuacja skłania wielu kierowców do różnych przemyśleń.

W McLarenie są już pierwsze zwolnienia w związku z sytuacją panującą na świecie. Kierowcy tego zespołu zrezygnowali w części ze swoich gaży. To dopiero początek góry lodowej. Szefowie zespołów nagle stali się bardzo przychylni obcięcia budżetów – co jeszcze do niedawna było przez nich obśmiewane. Koronawirus wymusza zmiany, które muszą nastąpić.ylni pomys

Wracając do przyszłości Vettela. Wszystko wskazuje na to, że Niemiec dogada się ze swoim pracodawcą. Możliwe jest też zakończenie przez niego kariery po sezonie 2021. 33 latek jest obecny w F1 od 2007 roku. Zdobył czterokrotnie tytuł mistrza świata i coraz głośniej myśli o innej formie ścigania się.

Sebastian Vettel - ur. 3 lipca 1987 roku
  • zwycięstwa w wyścigach – 53
  • pole positions – 57
  • grand prix – 241
  • podium – 120
  • zdobyte punkty - 2985