Strona w przebudowie. Przepraszamy za niedogodności...

Robert Kubica mógł wrócić do WRC

, Sławomir Herman
Robert Kubica mógł wrócić do WRC

Plany Roberta Kubicy przed rozpętaniem burzy z koronawirusem wyglądały imponująco. Rola kierowcy rozwojowego i testowego w zespole F1 Alfy Romeo oraz starty w serii wyścigowej DTM w zespole Orlenu – na brak zajęcia Polak nie miał narzekać. Niestety plany tymczasowo musiały ulec weryfikacji. Ciekawą informację podał jeden z portali o tym, że Kubica mógł wrócić w tym roku do rajdów w samochodzie WRC.

Jest to o tyle interesujące, że Kubica nigdy nie ukrywał swojej fascynacji rajdami. Świadczy o tym tytuł Mistrza Świata w kategorii WRC 2 zdobyty w pierwszym roku startów. Kubica w wywiadzie podkreślił też, że „aerodynamika w autach WRC+ jest bardzo interesująca”. Polak podkreślał, że chciałby je poznać i to jeszcze przed planowanymi zmianami. Później, niestety mają być jak „erpiątka” - co może być rozczarowujące dla kierowców.

Przed sezonem 2020 długo trwały negocjacje Kubicy z różnymi zespołami. Aż 6 z nich było zainteresowanych współpracą z polskim kierowcą. Ostatecznie padło na powrót do korzeni. Kubica został kierowcą Alfy Romeo, która wywodzi się z Saubera - ekipy, w której Polak rozpoczynał karierę w F1.