Ferrari i Sebastian Vettel nie przedłużyli kontraktu

, Sławomir Herman
Ferrari i Sebastian Vettel nie przedłużyli kontraktu

Ferrari i Sebastian Vettel ogłosili brak porozumienia co do przedłużenia współpracy na kolejne sezony. Oznacza to, że Niemca nie zobaczymy już w czerwonych barwach. Dla nikogo nie jest żadną tajemnicą, że od momentu pojawienia się w zespole Charlesa Leclerca akcje Vettel mocno spadły. On sam też nie radzi sobie z młodością rywala i z wynikami jakie osiąga.

Sebastian Vettel wszystkie tytuły mistrza świata zdobywał w barwach Red Bulla. W 2015 roku, kiedy podpisał kontrakt z Ferrari miał nadzieję, na kolejne tytuły zdobywane w czerwonych barwach Scuderii. Niestety tak się nie stało. Na swoje konto Niemiec zapisał 14 wygranych wyścigów i dwa tytuły wicemistrzowskie. Od pewnego czasu było widać brak chemii między Vettelem i Ferrari, co odbiło się bardzo mocno na osiąganych rezultatach. W wydanym oświadczeniu przez obie strony czytamy, że „podjęcie tej decyzji nie wiązało się wysokością wynagrodzenia”. Po prostu nie było chęci kontynuowania współpracy z obu stron.

 

Sebastian jest już częścią historii Scuderii. W ciągu ostatnich lat mocno przyczynił się do obecności zespołu w pierwszej trójce konstruktorów. Zdobył dla nas najwięcej punktów. Jest trzecim najbardziej utytułowanym kierowcą w zespole.

XMattia Binotto szef zespołu FerrariX

Po ogłoszeniu tej decyzji rozpoczęły się dywagacje, czy Vettela zobaczymy jeszcze na torach Formuły 1. Obecnie mocno forsowane jest stanowisko, aby Niemiec zasiadł w fotelu bolidu McLarena. Nie wiemy też jeszcze, kto zajmie wolne miejsce w Ferarri.

Sebastian Vettel
  • Podium 120
  • Zdobyte punkty 2985
  • Udział w Grand Prix 241
  • Tytuły mistrzowskie 4