Formuła 1 i DTM podały kalendarz startów

, Sławomir Herman
Formuła 1 i DTM podały kalendarz startów

Formuła 1 i seria wyścigowa DTM ogłosiły nowy kalendarz startów. Królowa motorsportu wystartuje na torze w Austrii na torze Red Bull Ring i będzie to podwójny weekend (3-5 i 10-12 lipca). Seria DTM rozpocznie rywalizację 10 lipca, a zakończy w listopadzie.

Dość siedzenia w domu. Czas zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy. Kierowcy, zespoły i przede wszystkim kibice spragnieni prawdziwej rywalizacji na torze doczekali się ogłoszenia wstępnych dat rozpoczynających sezon 2020. Dla nas jest to ważna informacja z punktu widzenia Roberta Kubicy, który w tym sezonie jest trzecim kierowcą w zespole Alfy Romeo i podstawowym w DTM w barwach Orlenu. Polak pojedzie samochodem marki BMW.

Seria DTM po przebudowie kalendarza będzie liczyć 20 wyścigów, które odbędą się w 3 krajach europejskich. Start przewidziany jest na 10 lipca na Norisring. Sezon zakończy się 8 listopada na Hockenheim. Auta serii DTM zobaczymy po dordze jeszcze na Spa, Lausitzring, Assen, Nurburgring i Zolder.

Formuła 1 na razie ogłosiła kalendarz dotyczący tylko europejskiej części. W ciągu 3 miesięcy kierowcy wystartują w 8 rundach. Po raz pierwszy zobaczymy zespoły na torze w Austrii (5 lipca). Następnie będzie GP Styrii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii i Włoch.