Bottas najszybszy w kwalifikacjach do GP Austrii

, Sławomir Herman
Bottas najszybszy w kwalifikacjach do GP Austrii

Mercedes nie pozostawił żadnych złudzeń innym ekipom. Na otwarcie sezonu po przerwie spowodowanej pandemią kierowcy „czarnych strzał” okazali się najszybsi w kwalifikacjach do wyścigu o GP Austrii. Tym razem najlepszy czas uzyskał Valtteri Bottas – 1:02.939. Lewis Hamilton był wolniejszy o zaledwie 0,012 sekundy. Stawkę zamknął kierowca Red Bulla Max Verstappen. Czy były jakieś niespodzianki? Oczywiście, że tak.

Niewątpliwie jedną z nich jest bardzo słaba postawa Ferrari. Sebastian Vettel był dopiero 11, a Charles Leclerc 7. Zabłysnął za to młodzieniec w ekipie McLaren Renault – Lando Norris. Uzyskał on 4 czas kwalifikacji. Za nim na 5 miejscu sklasyfikowano kolejnego kierowcę młodego pokolenia Alexandra Albona (RBR Honda). Fatalnie poszło byłej ekipie i obecnej Roberta Kubicy. Williams i żółtodziób Nicholas Latifi był ostatni. 18 i 19 miejsce przypadło kierowcom Alfa Romeo Racing, a klamrę dopiął George Russell (Williams).

W wyścigu kierowcy mają do przejechania 71 okrążeń i dystans 306 kilometrów i 452 metrów. Jedno okrążenie ma długość 4 138 metrów. W ubiegłym roku triumfował Max Verstappen. Drugi był Charles Leclerc, a trzeci Valtteri Bottas.

GP Austrii - kwalifikacje
  1. Valtteri Bottas (Mercedes) 1:02.939
  2. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:02.951
  3. Max Verstappen (Red Bull Racing) 1:03.477