Wymień filtr i pozbądź się kataru

, Sławomir Herman
Wymień filtr i pozbądź się kataru

Okres wiosenny dla alergików to pewnego rodzaju męczarnie. Unoszące się pyłki kwiatów i trawa powodują katar sienny, co oznacza ciągłe korzystanie z chusteczek higienicznych i katar sienny. Różnice temperatur też nie są bez znaczenia. W tym okresie jeżdżąc samochodem powinniśmy mieć zamknięte szyby i skuteczne systemy filtrowania powietrza takie jak filtry przeciwpyłkowe lub filtry z węglem aktywnym. Opel od 2018 roku stosuje wyłącznie filtry kabinowe z węglem aktywnym.

Wymieniaj filtr raz w roku

Filtr kabinowy z węglem aktywnym składa się z dwóch warstw, dlatego zatrzymuje nie tylko cząstki stałe, ale dzięki węglowi filtruje też gazy, w tym ozon oraz nieprzyjemne zapachy. Przede wszystkim eliminuje on prawie w 100% pyłki. – Jakość filtrów z węglem aktywnym przewyższa standardy rynkowe pod wieloma względami, a w niektórych przypadkach odpowiada wymaganiom stawianym filtrom drobnocząsteczkowym – mówi menedżer produktu, Sandra Schmickler. Materiał filtra ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu nie zamarza w zimie i nie staje się siedliskiem bakterii w wyższej temperaturze.

Kichnięcie kierowcy odwraca jego uwagę od drogi

Bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu jest bardzo ważnym elementem naszego uczestnictwa w ruchu drogowym. Częste kichnięcia zwiększają ryzyko wypadku. Na przykład kichnięcie w mieście odwraca uwagę kierowcy odpowiadającą pokonaniu 20 metrów. Przy prędkości 100 km/h i kichnięciu kierowca może nie patrzeć na drogę nawet przez 50 metrów. Dlatego przed podróżą warto zapoznać się z prognozą dotyczącą pylenia. W najbliższych miesiącach dolegliwości zaczną odczuwać osoby uczulone na pyłki leszczyny, a także jesionu i brzozy. W lecie problemem będą kwitnące trawy. Katar sienny męczy alergików od marca do października.