Honda najlepsza z przebiegiem 300 tysięcy kilometrów

, Sławomir Herman
Honda najlepsza z przebiegiem 300 tysięcy kilometrów

320 tysięcy kilometrów przebiegu, a Ty zadajesz sobie pytanie jaki model samochodu jest w stanie pokonać taką odległość i zostać królem w rankingu Consumer Reports? Jednym z najbardziej niezawodnych samochodów, którym można mieć takie przebiegi są auta japońskie pochodzące od takich producentów jak Toyota i Honda. Raport powstał na podstawie badań przeprowadzonych w USA.

Ranking jest oparty na procentowym udziale egzemplarzy danego modelu z przebiegiem co najmniej 300 tysięcy kilometrów, które w ciągu ubiegłych 12 miesięcy nie miały żadnych problemów technicznych. Oto ranking najmniej zawodnych aut.

Pierwsze miejsce zajęła Toyota Camry, średniej wielkości sedan oferowany z napędem benzynowym i hybrydowym, który wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów w USA.

Na drugim miejscu jest Toyota Sienna – minivan o długości około 5 metrów i opcjonalnym napędzie 4x4. Podium zamyka Honda Accord, samochód średniej wielkości, od 2005 roku oferowany także w wersji hybrydowej.

Czwarta jest Toyota Prius, najbardziej znany samochód hybrydowy i pionier tego segmentu. Prius zaczynał jako auto subkompaktowe, druga i trzecia generacja to świetnie rozpoznawalne kompaktowe liftbacki, zaś czwarta generacja ma wymiary segmentu D. Począwszy od trzeciej generacji, Prius jest oferowany także w wersji plug-in hybrid. Piąte miejsce zajmuje Toyota 4Runner, terenowy SUV o długości 4,8 m, spokrewniony z Land Cruiserem.

Szóstym najbardziej trwałym samochodem jest 5-metrowy minivan Honda Odyssey. Kolejne dwa miejsca zajmują terenówki Toyoty – pickup Tundra i Highlander z zamkniętym nadwoziem. Pierwszą dziesiątkę zamykają terenowy, 4,9-metrowy SUV Honda Pilot i dobrze znana także w Europie Honda CR-V, czyli popularny SUV średniej wielkości.