Nissan Qashqai i nowe silniki

, Sławomir Herman
Nissan Qashqai i nowe silniki

Nissan wprowadza do oferty modelu Qashqai 4 nowe jednostki wysokoprężne. Wszystkie zespoły napędowe spełniają normy emisji spalin Euro 6d-Temp. Flagową jednostką będzie silnik 1,7 dCi o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym 340 Nm. Nowy diesel jest dostępny z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem 2WD i 4WD oraz przekładnią Xtronic i napędem 4WD.

W nowym silniku zastosowano turbosprężarkę o zmiennej geometrii, pompę oleju o zmiennym wydatku, przyczyniającą się do obniżenia zużycia paliwa, udoskonalony układ recyrkulacji spalin, chłodzenie powietrza doładowującego cieczą, zintegrowane z kolektorem dolotowym (obniżenie temperatury powietrza i ciśnienia w cylindrze) oraz system redukcji katalitycznej.

Ofertę silników diesla uzupełnia jednostka 1,5 dCi o mocy 115 KM. Silnik wrócił do oferty w ubiegłym roku. W porównaniu z poprzednikiem charakteryzuje się lepszą wydajnością, niższą emisją CO2, wyższą mocą oraz zastosowaniem funkcji overboost, która pozwala na zwiększenie momentu obrotowego o 25 Nm.

Od 2007 roku Nissana Qashqai kupiło 2,5 miliona klientów.