Opony Nokian i elektroniczne czujniki

, Sławomir Herman
Opony Nokian i elektroniczne czujniki

Firma Nokian Tyres stworzyła cyfrowy system zarządzania oponami w czasie rzeczywistym. Teraz, dzięki dedykowanej aplikacji możesz mieć dostęp do takich informacji jak ciśnienie powietrza i temperatura. Początkowo nowa technologia będzie montowana w oponach do zastosowania w rolnictwie i budownictwie. Montowany system nie wymaga żadnych modyfikacji pojazdu.

Internet rzeczy (The Internet of Things, IoT), zwany również Internetem przemysłowym zrewolucjonizował wiele procesów chociażby usprawniając prace montażowe czy umożliwiając zdalny odczyt liczników. Ideą Internetu rzeczy jest wykorzystanie niewielkich, niezależnych czujników, które zużywają mało energii, a jednocześnie mogą łączyć się ze sobą i z urządzeniami zewnętrznymi przesyłając dane identyfikacyjne i dane z czujników i umożliwiając ich zapisywanie. Nokian Tyres Intuitu bazuje na czujnikach IoT znajdujących się w oponie.

Z punktu widzenia biznesu, Nokian Tyres Intuitu zapewnia dostęp do danych, które pozwalają usprawnić proces podejmowania decyzji i ułatwiają monitorowanie wydajności całej floty samochodowej. Kierownik floty dba o to, aby wszystko funkcjonowało sprawnie dążąc do ograniczenia nieplanowanych przestojów oraz maksymalizacji bezpieczeństwa i zysków. Dostarczając danych umożliwiających prewencyjną konserwację pojazdu Nokian Tyres Intuitu gwarantuje spokój ducha.

Technologia Nokian Tyres Intuitu pomaga utrzymać parametry operacyjne na optymalnym poziomie, dzięki czemu pozwala zapobiegać uszkodzeniu opon. Dlatego też użytkownikom aplikacji, którzy zarejestrują swoje opony będzie przysługiwać przedłużona gwarancja producenta.